Nacházíte se na: Úvod » Aktuality » SOŠ a VOŠ si rozdělí 1,5 miliardy z evropských fondů na rozvoj technických oborů

Aktuality

SOŠ a VOŠ si rozdělí 1,5 miliardy z evropských fondů na rozvoj technických oborů

24.05.16

Střední a vyšší odborné školy si mohou rozdělit 1,5 miliardy korun z evropských fondů na rozvoj řemeslných a technických oborů, jazykových dovedností nebo používání moderních technologií. Jak informovalo MMR, mohou se o ně přihlásit v nových výzvách IROP. Pole ministryně Karly Šlechtové to žáky lépe připraví na praxi.

Peníze jsou určeny zejména na zlepšení infrastruktury. „Obě výzvy se zaměřují na vytvoření podmínek pro zlepšení kvality vzdělávání na středních a vyšších odborných školách v souvislosti s budoucím pracovním uplatněním na trhu práce. Chceme přispět ke zlepšení připravenosti žáků a studentů na odbornou praxi a sladění požadavků poptávky a nabídky na regionálním trhu práce," řekla Šlechtová.
Z dotací je možné hradit stavební práce i nákup vybavení, pokud to bude sloužit k preferovaným účelům.

Typickým příkladem projektu může být rekonstrukce strojírenské dílny pro střední průmyslovou a odbornou školu a její vybavení, nebo například nástavba v podkroví budovy gymnázia za účelem vybudování odborné učebny pro cizí jazyk a laboratoře chemie. Je možné také rozšiřovat kapacity škol nebo doplňkově zajistit připojení k internetu či pořizovat kompenzační pomůcky.

Zpět
[ ↑ k obsahu ↑ ]


trap@praguestartupcentre.cz